שלמה ארצי

זמן קריאה: 2 דק'

שלמה ארצי הוא אחד הזמרים והמוזיקאים הגדולים והעל זמניים. בשנת 2023 בחרה בו ועדת פרס ישראל כחתן הפרס לזמר עברי, אך ארצי סירב לקבלו על רקע המחלוקות בנושא המהפכה המשפטית, ונימק: “בעיתוי הנוכחי, כשהמדינה שלנו פצועה ושסועה, אני מרגיש שקשה לי לקבל את הפרס ולכן אני נאלץ בצער לוותר על הכבוד הגדול הזה”

בהופעות של ארצי האנרגיות מחשמלות, והאינטראקציה שלו עם הקהל חמה ונוגעת – ממש מרגיש כאילו ארצי מנסה להסתכל בעיניו של כל אחד ואחת מהנוכחים בהופעותיו.

קל לחשוב שארצי תמיד היה כוכב בלתי מעורר, אך דרכו אל הקונצנזוס של המוזיקה הישראלית לא הייתה פשוטה בלשון המעטה. בתחילת דרכו הוא הוציא מספר אלבומים שנחלו כישלון מסחרי, וארצי כמעט וויתר על החלום להיות זמר, עד שבשנות השבעים המאוחרות הוציא את האלבום “גבר הולך לאיבוד” שטרף את הקלפים. אותו אלבום שארצי התעקש להפיק בעצמו הצליח בטירוף, והכתיר אותו ככוכב ואליל נוער. מבין להיטי האלבום: “האיש ההוא”, “גבר הולך לאיבוד”, “את מספרת”, “כמו ציפור”, “את אינך יודעת”, ועוד.

לאט לאט השתנה סגנונו המוזיקלי של ארצי – משירי ארץ ישראל היפה, לשירים בסגנון פופ ורוק רך, מעבר שמתבטא באלבומו האייקוני “דרכים” שנחל הצלחה מסחרית מדהימה, וחשף אותו לקהל רחב יותר. מתוך שירי האלבום להיטים כמו: “אף פעם לא תדעי”, “אחרי הכל את שיר”, “צוותא”, “פתאום כשלא באת”, “שינויי מזג האוויר”, “אתמול חלפו ציפורים” ועוד.

לארצי מעל ל-20 אלבומי אולפן, לצד עשרות אלבומי הופעות, אוספים ומארזים. לאורך השנים, ארצי זכה עשרות פעמים בקטגוריית “זמר השנה”. לארצי אינספור להיטים שנחרטו בתודעה הציבורית, ביניהם: “לא הפסקתי לחפש אותך”, “זה מה שנשאר”, “אהבתיה”, “תתארו לכם”, “ירח”, “זה מה שנשאר”, “תגידי” ועוד ועד. שנות ה-80 וה-90 של המאה הקודמת היו נפלאות לארצי, אך החגיגה האמיתית החלה בתחילת המאה ה-21, כאשר ארצי הפך להיות המלך של אמפי קיסריה, עם אינספור הופעות ענק מושקעות, עליהן הוא מנצח יחד עם להקתו באופן מושלם, כמו שרק הוא יודע.

לכל ההופעות של שלמה ארצי >>

צילום: אסף דותן

יותר מזה אנחנו לא צריכים – שלמה ארצי – ינואר24

יותר מזה אנחנו לא צריכים במאה הימים האחרונים, התהפכו לנו החיים. במאה הימים האלה, שלמה ארצי מצא עצמו שר בהלוויות, אזכרות, מול פצועים וניצולים, מנסה לנחם, לחבק את הלב הפצוע במילים, בשתיקה. אתמול, בהופעתו הראשונה מאז, שלמה לא בא לתת שואו, הוא לא בא לשמח, הוא גם לא בא לספק אסקפיזם. הוא בא לגעת בכאב, […]

זמן קריאה: 2 דק'

שלמה ארצי בהיכל התרבות

שלמה ארצי (אפריל 2023) בהיכל התרבות תל אביב | פוסט אורחת לפני הכל, גילוי נאות: אובייקטיביות לא תהיה פה. שלמה זו האהבה הגדולה. זה שהשירים שלו חורצים לי את הלב ונכנסים עמוק פנימה. שלמה חזר לבמת ההיכל אחרי חודשיים של העדרות, והתקבל בתשואות. ההופעה הזו היתה מרגשת מהרגע הראשון, מפגן אהבה ענקי, והשורש ר.ג.ש יחזור […]

זמן קריאה: 2 דק'
23 במרץ
ישיבה
שלמה ארצי – חוזרים הביתה שישי צהרים 19.4.24

*SOLD OUT*

2 באפריל
ישיבה
שלמה ארצי – היכל מנורה 2.4.24