אביב גפן

זמן קריאה: 2 דק'

אביב גפן הוא נסיך הרוק של שנות התשעים, והמלך של ילדי אור הירח. בהופעותיו, גפן מופיע לצד הלהקה שמלווה אותו לאורך השנים – “התעויוט”, יחד הם קורעים את הבמה. גפן נוהג לעלות מדי שנה עם מופע הנקרא “נשף רוק” בו הוא מארח אומנים מוכרים לערב עמוס וגדוש בהפתעות מוסיקליות.
גפן שבר מוסכמות וניפץ פרות קדושות בלי הפסקה – עם איפור כבד, ושירים שעסקו בהשתמטות מהצבא, מוות, דת ושלום, הוא הצליח להגיע ללב הקונצנזוס של המוזיקה הישראלית. גפן פרץ לתודעה בתחילת שנות ה-90, עם האלבום האייקוני “זה רק אור הירח”, ונחשב לאחד מאלבומי הרוק החשובים בישראל – למרות שבאותה תקופה האלבום לא נחל הצלחה מסחרית, ונמכר ב-200 עותקים בלבד. לאלבום מספר שירים בולטים ובלתי נשכחים, ביניהם: “מיליארד טועים”, “אמש”, “אלימות”, “שנינו שווים” ועוד. גפן יצר סדרה שנקראת “שנות הירח”, שיצאה לאקרנים ב-2022 ומספרת את סיפור ההצלחה שלו.
במהלך הקריירה המוזיקלית שלו, גפן הוציא 13 אלבומים ושיתף פעולה עם מספר גדול של אמנים ויוצרים, כמו למשל אריק איינשטיין, עידן רייכל, אביתר בנאי, ועוד. לגפן קריירה מלאה בשירים בועטים, ששינו את פני המוזיקה הישראלית השמרנית, ביניהם “עכשיו מעונן”, עם המשפט הבלתי נשכח “אנחנו דור מזויין”, והשיר “בוכה על הקבר”, עם קליפ בו אמו, נורית גפן מוצבת בתוך ארון קבורה. אך גפן הפך למוזיקאי מוערך בעיקר בגלל המוזיקה המרגשת שלו, שיכולה לגעת בלו של כל אדם. ברפרטואר המוזיקלי העצום שלו להיטים מדהימים, כמו: “מלאך”, “עונות”, “אהבנו”, “השיר שלנו”, “לבכות לך”, “יומן מסע”, “האם להיות בך מאוהב”, “גשם כבד עומד ליפול” ועוד.

לכל ההופעות של אביב גפן >

קרדיט צילום: שלומי פינטו

 

יהיה טוב! מופע מחווה ליהונתן גפן

מופע המחווה של משפחת גפן ליהונתן גפן: יהיה טוב! 11.9.23, אמפי קיסריה. אביב גפן הזמין להופעה עם המסר ” מתרגש לעלות לבמה בקיסריה ולהתגעגע עם כולם לאבא שלי. ננגן את השירים הכל כך יפים וחד פעמיים שהוא השאיר אחריו יחד עם האמנים שעברו את הצומת של הכשרון שלו בתחנות הזמן.” וכך היה, עלו על הבמה באמפי קיסריה החל […]

זמן קריאה: 2 דק'
29 במאי
בחוץ
אביב גפן והתעויוט – נשף רוק 12 – פארק הירקון גני יהושע