משינה – CELEBRATION 2023

זמן קריאה: 2 דק'

נתחיל מהסוף… משינה מוכיחה את עצמה שוב ושוב. אולי הלהקה הטובה ביותר בישראל!

משינה פתחה את ההופעה שלה אתמול (21.1.23), בגני התערוכה ת”א, הכי חזק שלה ישר מהשיר הראשון (אופטיקאי מדופלם) ומשם, רק הגבירה!

קצת אחרי 21:00, עלתה אתמול להקת משינה להופעה, שהייתה אמורה להתקיים לפני מספר חודשים באמפי שוני ובוטלה עקב מחלה. ואכן ביתן 1 באקספו הפך אתמול לסוג של אמפי שוני, עם כסאות וגם רחבה ענקית למי שבא לו לזוז ולרקוד מול הבמה. ההופעה הייתה SOLD OUT והאולם היה מלא באוהבי משינה של כל התקופות.

משינה השקיעו בבמה יפה, מסכים אחוריים עם וידאו וקליפים מתקופות קודמות, צילום ומסכי צד לאלו שמיקמו את עצמם קצת יותר רחוק. סאונד מעולה, סחטיין על ההשקעה!

הלהיטים רצו אחד אחרי השני ללא הפסקה, אפילו לא לרגע: בלדה לסוכן כפול, אנחנו שניים, בדרך אל הים, דני, שלח לי מלאך, אהובתי ושאר הלהיטים שלהם – סה”כ 25 להיטים לאורך מופע של למעלה משעתיים!

משינה ביתן1 2023

 

לפני שיובל בנאי שר את “למה לי פוליטיקה עכשיו”,  הוא עצר לדבר (אולי כמעט בפעם היחידה לאורך כל המופע) והביע תמיכה, בשלטון החוק, בדמוקרטיה ובזכויות האדם. יובל אמר שחופש הדמוקרטיה, קבלת האחר ובכלל חופש הם לא פוליטיקה, והקהל הצטרף במחיאות כפיים והביע תמיכה במסרים אלו. עוד אמר בנאי: “הפוליטיקאים הישראלים ידועים בעולם, אבל  ידועים לשמצה, כן?”.

מיד כשסיימו  לשיר “למה לי פוליטיקה עכשיו”, שרו משינה שיר מעט פחות מוכר, אך עם חיבור ישיר למחאה : “השמיעו קול” – שיר מהאלבום האחרון של משינה. שווה לשים לב למילים שכתבו שלומי ברכה ויובל בנאי:

השמיעו קול ממגדל דוד

השמיעו קול שאת הלב ירעיד

כי הים מתמלא מהדמעה

בפנים הכל ריק מהשנאה

והשמש שוקעת על כבישים

בפקק תנועה

השמיעו קול בשביל מי שנשאר

השמיעו קול למי שהוא זר

מתוך העיר שאז חלמה

אל התקווה שנעלמה

והרוח שורקת על

קרית הממשלה

השמיעו קול ממגדל השעון

השמיעו קול שיכה בשיגעון

בשביל אלה שכבר מתים

התמימים המעטים

לילדים ששם בוכים

לחברים שעוד מעט הולכים

השמיעו קול שם בהדר הכרמל

השמיעו קול מול חושך מול הצל

כי זה זמן בלי רחמים

על פי שתיקת החכמים

כשהמשחק יגמר הטוב או הרע

מי יישאר

השמיעו קול קורא במדבר

השמיעו קול כי השער נסגר

כי החופש חי במרחב

ואין תקווה אם תפנה את הגב

כי העולם הזה תמיד בצד שלו

השמיעו קול השמיעו קול עכשיו

כשירדו משינה מהבמה, רגע לפני ההדרן, הקהל היה באטרף. מחיאות כפיים, קריאות “משינה” וכמובן שירה משותפת של הפזמון של “רכבת לילה לקהיר”. משינה נחו לרגע וחזרו עם כוחות מחודשים לעוד כמה שירים של הדרן.

את המופע סיימו הלהקה עם “אין מקום אחר”, כשלא ברור מי יותר בטירוף חושים: הלהקה על הבמה או הקהל. בתוך השיר גם ירו משינה ממכונת קונפטים ואין ספק שהיו שם הרבה רגעים צבעוניים של CELEBRATION (שזה גם שם סיבוב ההופעות שלהם).

לסיכום, משינה היא להקה שבוחרת שלא להופיע הרבה (חבל). יחד עם זאת, משינה של 2023 נשמעים לא פחות טוב ממה שהם היו בעבר, משופשפים, מלוכדים, ואולי אפילו טובים ומדויקים יותר מהעבר. נתנו שואו של רוק אמיתי, אנרגטי, ישראלי וברמה בינלאומית, לא פחות.

 

 באינסטגרם שלנו תוכלו לראות תמונות וקטעי וידאו מהמופע של משינה>>


 רוצים לקבל התראה כשתתפרסם ההופעה הבאה של משינה? לחצו כאן והרשמו >>

 

צילום: שלומי פינטו

משינה “נוגעים בשמיים” – סיבוב הופעות חדש

להקת משינה מכריזה על סיבוב הופעות חדש: נוגעים בשמיים בשנה הקשה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל, מוזיקת רוק יכולה להיות כוח עוצמתי. יש לה את היכולת לחבר אנשים לעצמם ואחד לשני, לספק קתרזיס רגשי, לחזק את הרוח, ולא פחות חשוב מכך, לשמש סמל להתנגדות ולאומץ לב. להקת משינה מתרגשת להכריז על סיבוב ההופעות החדש שלה, […]

זמן קריאה: 1 דק'

שירים של אחרים: משינה מנגנת את שנות השבעים

מופע חדש שכולו מחווה אישית לשירים שהשפיעו על המסע המוזיקלי של להקת משינה. בתגובה למצב הקשה שישראל התדרדרה אליו מאז השבעה באוקטובר, להקת הרוק האיקונית משינה עושה צעד נועז לעבר ריפוי וסולידריות באמצעות שפת האם שלה: המוזיקה הישראלית. הלהקה גאה להכריז על סדרת מופעים מיוחדת ומוגבלת שכותרתה: ״שירים של אחרים: משינה מנגנת את שנות השבעים״. […]

זמן קריאה: 2 דק'

משינה

אחת מלהקות הרוק הגדולות בכל הזמנים, ויש שיגידו שמדובר בלהקה הגדולה ביותר. שירים בלתי נשכחים כמו “רכבת לילה”, “אופטיקאי מדופלם” ו”את לא כמו כולם” הפכו אותה ללהקה האייקונית שהיא. משינה מופיעה ברחבי הארץ בהופעות רוק מחשמלות עם השירים המדבקים שלה, שפשוט אי אפשר להפסיק לשמוע. יובל בנאי ושלומי ברכה נפגשו לראשונה בתור נערים, ושירתו יחד […]

זמן קריאה: 2 דק'
12 בספטמבר
בחוץ
משינה – נוגעים בשמיים | זאפה בפארק
14 בספטמבר
בחוץ
משינה – נוגעים בשמיים | זאפה בפארק 14.9.24
18 בספטמבר
ישיבה
משינה – נוגעים בשמיים | זאפה אמפי שוני 18.9.24
19 בספטמבר
בחוץ
משינה – נוגעים בשמיים | זאפה אמפי שוני 19.9.24
26 בספטמבר
בחוץ
משינה – נוגעים בשמיים | אמפי פארק אשדוד