משינה

זמן קריאה: 2 דק'

אחת מלהקות הרוק הגדולות בכל הזמנים, ויש שיגידו שמדובר בלהקה הגדולה ביותר. שירים בלתי נשכחים כמו “רכבת לילה”, “אופטיקאי מדופלם” ו”את לא כמו כולם” הפכו אותה ללהקה האייקונית שהיא. משינה מופיעה ברחבי הארץ בהופעות רוק מחשמלות עם השירים המדבקים שלה, שפשוט אי אפשר להפסיק לשמוע.

יובל בנאי ושלומי ברכה נפגשו לראשונה בתור נערים, ושירתו יחד גם בצבא. הם הקימו את הלהקה בהשפעתן של להקות שניגנו במועדון הפינגווין, שהשניים היו נוהגים לבלות בו יחד, כמו למשל מינימל קומפקט וז’אן קונפליקט. בעת שירותם הצבאי הם כתבו את השירים לאלבומם הראשון, ביניהם “רכבת לילה” שאהוד בנאי כתב, “אופטיקאי מדופלם”, “כרים עבדול זמר”, “עתיק מתוק” ועוד.

לאחר שחרורם מהצבא, גיבשו את הבסיס ללהקה וגייסו מוזיקאים נוספים. האלבום הראשון של הלקה יצא ב-1986 וזכה להצלחה עצומה, והגיע למעמד של אלבום פלטינה על מכירת 50 אלף עותקים.

בעקבות האלבום, הלהקה זכתה בתואר “להקת השנה” של רשת ג’. האלבום השני של הלהקה לא הצליח כמו הראשון, וחברי הלהקה הוציאו מספר שירים כסינגלים, ביניהם “שלח לי מלאך”, ו”אנחנו שניים” שהצליחו מאוד. לאחר שנתיים הלהקה הוציאה את השיר “בדרך אל הים”, שבעקבות הצלחתו הם הקליטו אלבום שלם, שנקרא “גבירותי ורבותי: משינה” שגם הוא נחל הצלחה, ומאוחר יותר יצאו הסינגלים המצליחים “ריקוד המכונה”, ו”רני בפריז”. אך הלהקה לא עצרה, והוציאה אחרי שנה את אחד האלבומים החשובים שלה “העמותה לחקר התמותה”, שכלל את השירים “אז למה לי פוליטיקה עכשיו”, “הכוכבים דולקים על אש קטנה”, “אחכה לך בשדות”, “מכונית” ועוד, שגם הוא רשם הצלחה מסחררת עם מכירות של 54 אלף עותקים. משינה הוציאה עשרה אלבומים, והלהקה הספיקה להתפרק ולחזור לפעילות – אך בשבילנו היא תמיד תישאר אחד הלהקות הכי גדולות שפעלו כאן אי פעם.

לכל ההופעות של משינה >

קרדיט צילום: שלומי פינטו

משינה – CELEBRATION 2023

נתחיל מהסוף… משינה מוכיחה את עצמה שוב ושוב. אולי הלהקה הטובה ביותר בישראל! משינה פתחה את ההופעה שלה אתמול (21.1.23), בגני התערוכה ת”א, הכי חזק שלה ישר מהשיר הראשון (אופטיקאי מדופלם) ומשם, רק הגבירה! קצת אחרי 21:00, עלתה אתמול להקת משינה להופעה, שהייתה אמורה להתקיים לפני מספר חודשים באמפי שוני ובוטלה עקב מחלה. ואכן ביתן […]

זמן קריאה: 2 דק'
23 במאי
ישיבה
משינה – CELEBRATION | מנהטן NYC